نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۸:۳۳
 

اخبار

تسهیل در رسیدگی به پرونده های شورای عالی پزشکی وزارت نفت

روند رسیدگی به پرونده های شورای عالی پزشکی وزارت نفت با حضور پزشکان شاغل در مناطق عملیاتی افزایش می یابد.

دکتر بهرام دهقان رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز  به اهمیت نقش شورای عالی پزشکی وزارت نفت در رسیدگی به پرونده ها گفت : این شورا وظایف بسیار مهمی را در تعیین و تکلیف شغلی کارکنان برای  استراحت های پزشکی  بیشتر از 6 ماه ،  تعیین میزان از کارافتادگی و میزان درصد کاهش کارایی ناشی از کار یا غیر کار  را در مواردی که بیشتر از حدود اختیار شورای عالی پزشکی منطقه است دارد.

وی افزود : همچنین این شورا بصورت موردی در اعزام بیماران ، دارو و ... اظهار نظر میکند که نقش بسیار مهمی در تسهیل امور و افزایش میزان رضایت مندی جمعیت تحت پوشش  دارد .

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز  با اشاره به تغییرات این شورا گفت : تا این اواخر شورای عالی پزشکی با حضور پزشکان شاغل در  بهداشت و درمان صنعت نفت تهران برگزار میشد که اخیرا با دستور مدیرعامل سازمان استفاده از ظرفیت پزشکان مناطق عملیاتی هم در دستور کار قرار گرفت و برای چهار نفر از پزشکان حکم انتصاب زده شد.

دکتر دهقان تصریح کرد : با توجه به اینکه 5 بیمارستان سازمان در استان خوزستان است ، شناخت بیماران و شرایط کاری توسط پزشکان مقیم میتواند در رسیدگی پرونده ها حائز اهمیت باشد.

وی ادامه داد : پروند های پزشکی که نیاز مراجعه بیمار به تهران یا بصورت ویدیو کنفرانس بوده  با سرعت عمل بیشتر در بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز مورد بررسی قرار می گیرد که علاوه بر افزایش میزان رضایت مندی موجبات تصمیمات دقیق و منطبق با شرایط منطقه را فراهم می نماید.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز  اظهار داشت :  تصمیات شورای عالی  پزشکی با تایید 7 نفر از اعضا به تصویب میرسد ، با توجه بحران کرونا و محدودیت تردد میزان انتظار بیماران افزایش یافته بود که با این تصمیم جدید امیدواریم  با دقت و سرعت بیشتری پاسخگو جمعیت تحت پوشش باشیم.

دکتر دهقان گفت : یکی دیگر از تصمیمات جدید مربوط به دریافت فرانشیز (سهم بیمار) از برخی داروها بود که اخیرا با دستور مدیرعامل خوشبختانه  بسیاری از این فرانشیزها که شامل سهم بیمار در پرداخت هزینه داروهایی مثل انسولین های قلمی ،داروهای ریواروکسابان، آپیکسابان و... حذف شد .

وی بیان کرد: در مورد بیماران خاص و تحت درمان با  داروهای شیمی درمانی که در سه سطح دارو  به آنان  تعلق میگرفت ، سطح یک با تجویز پزشک معالج و تشکیل پرونده از طرف مناطق ، سطح دو تصمیم گیری در کمیسیون های پزشکی  اهواز و تهران بوده و سطح سوم شامل داروهایی بود که بطور رسمی در کشور توزیع نمیشود و توسط شورای عالی پزشکی معادل سازی میشد ، با تصمیمات اخیر مدیر عامل سازمان  و کسب نظرات فوق تخصصی ، در سطح دوم اختیارات پزشک آنکولوژی و هماتولوژیست در سایر مناطق  سازمان بیشتر شده و دارو با تجویز و توصیه آنان در اختیار بیمار قرار می گیرد و موارد بسیار محدودی در سطح دو در کمیسیون های پزشکی مطرح می شود .

دکتر دهقان با تاکید بر چابک سازی روند رسیدگی به پرونده ها و افزایش میزان رضایتمندی جمعیت تحت پوشش خاطر نشان کرد : در مورد داروهایی که فقط تولید ایرانی و یا فقط تولید خارجی  دارند 100 درصد در تعهد سازمان هستند و  اما نمونه هایی از دارو ها هستند که هم در کشور تولید می شوند و هم در خارج از کشور که در صورت تجویز پزشک برای نمونه خارجی  در شورای عالی پزشکی  مطرح و تعیین و تکلیف میشود که با تصمیمات اخیر در سطح دوم امیدواریم در روند رسیدگی به این پرونده ها سرعت عمل بیشتری فراهم تا این بیماران در کم ترین زمان داروی مورد نیاز خود را تهیه نمایند.

۳ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۶
روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز |
تعداد بازدید : ۲۷۹
کد خبر : ۹,۸۲۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید