نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۷
 

اخبار

تجهیز مسجد بیمارستان نفت تهران به بخش سرپایی تزریق رمدسیویر

زهرا نوری، رئیس امور پرستاری و مامایی با اشاره به اقدامات بیمارستان صنعت نفت تهران در پیک پنجم کرونا گفت: علاوه بر بخش های گذشته ، بدلیل افزایش تعداد بیماران بستری، بخش های جدید جراحی مردان با 32 تخت به بیماران کرونا اختصاص داده شد ،بخش آنکولوژی قدیم با 9 تخت تجهیز و آماده خدمت رسانی به بیماران کرونایی شد.

وی افزود : 12  تخت ICU داخلی به کرونا اختصاص یافت و با توجه به پیک پنجم و افزایش بیماران علاوه بر آن، ICU جراحی با 9 تخت ویژه بیماران کرونایی شد.

نوری با تاکید بر ارائه خدمات با کیفیت در بیمارستان ادامه داد : بدلیل کمبود نیرو  و فعالیت بخش های جدید ، با صلاحدید کمیته بحران، عمل های الکتیو کنسل شد و تعداد کلینیک های فعال را کاهش دادیم، بعضی از بخش ها به صورت نیمه تعطیل درآمد تا توانستیم از نیروها در بخش کرونا استفاده کنیم .

رییس امور پرستاری بیمارستان صنعت نفت تهران با اشاره به اقدامات بیمارستان جهت راه اندازی بخش های سرپایی تزریق رمدسیویر گفت : جهت سهولت دسترسی بیماران، سه درمانگاه به تزریق داروی رمدسیویر سرپایی اختصاص داده شد.  بعد از برگزاری جلسات تصمیم بر تجهیز مسجد بیمارستان جهت تزریق سرپایی رمدسیویر به بیماران بستری در بیمارستان شد که علاوه بر بخش موجود  18 تخت نیز اضافه شد  و روزانه حدود 90 تا 100 تزریق انجام میشود که گاهی سقف به  170 نفر هم میرسد.

وی ادامه داد: همکاران سامانه تلفنی 1519 روزانه برای تزریق رمدسیویر به بیماران نوبت دهی را انجام میدهند.

نوری تصریح کرد:  جهت کاهش انتظار بیماران و جلوگیری از ازدحام از طریق دفتر پرستاری و سامانه 1519 , با بیمار تماس گرفته و زمان تزریق به ایشان اطلاع داده می شود تا در زمان حضور بهترین خدمات ارائه شود.

رییس امور پرستاری بیمارستان صنعت نفت تهران اظهار کرد: در قسمت آلاچیق بیمارستان جهت تکریم همراهان بیمار و بیماران در حال انتظار برای دریافت رمدسیویر , پذیرایی شامل چای, بیسکوییت و آب معدنی فراهم شده است.

وی ادامه داد : در هفته گذشته از طرف دانشگاه علوم پزشکی جهت بازدید از تریاژ خاکستری و بخش های کرونا و بخش سرپایی به بیمارستان نفت تهران مراجعه شد که خوشبختانه با توجه به نظم و اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی شاهد رضایت مندی تیم بازدید کننده و جمعیت خدمات گیرنده بودیم به نحوی که از نظم, شیوه مدیریت، انتخاب مکان مناسب و نحوه پذیرایی بخش سرپایی تمجید و تشکر شد.

نوری با اشاره به ترخیص بیماران از بیمارستان و ادامه روند قرنطینه در منزل گفت : بیمار در تریاژ خاکستری پس از ویزیت با توجه به شرح حال و تصمیم پزشک در منزل ادامه روند درمان و قرنطینه را خواهد داشت و جهت  تزریق رمدسیویر بصورت سرپایی به  سه درمانگاه آزادی، قدس و فجر معرفی خواهد شد.

رییس امور پرستاری بیمارستان صنعت نفت تهران افزود : طبق آمار  روزانه در درمانگاه آزادی حدود70 تا  80  نفر ، در درمانگاه فجر حدود 20 تا 25 نفر ، درمانگاه کرج 20 تا 25 نفر  و در درمانگاه قدس حدود 5 تا 10 نفر تزریق رمدسیویر انجام میدهند.

نوری اضافه کرد : درمانگاه آزادی ، فجر و قدس  را به بیماران بومی آن منطقه تخصیص دادیم تا مسافت راه و ازدحام مانع از دریافت خدمات نشود.

وی در پایان از تمامی سرپرستاران ، پرستاران ، کمک بهیاران و سایر گروه پیراپزشکی که در این پیک کرونا واقعا از جان و دل مایه گذاشتند تقدیر و تشکر کرد و گفت : امیدوارم هرچه سریع تر با لطف  خداوند این بحران و بیماری از جهان ریشه کن شود  و دوباره به آرامش قبل از کرونا بازگردیم.

۲ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۲۶
روابط عمومی ستاد |
تعداد بازدید : ۸,۲۷۴
کد خبر : ۹,۷۰۹

نظرات بینندگان

ab akhavan
۱۴۰۰/۰۶/۰۹
0
0

صبح بخیر احسن آفرین بسیار اقدام شایسته و بجای است


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید