نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۲
 

اخبار

روزهای عاشورایی در اسارت

دکتر محمد معیاری پزشک آزاده بهداشت و درمان صنعت نفت بمناسبت 26 مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفتگویی با واحد روابط عمومی سازمان انجام داد که به شرح زیر می باشد.

وی در ابتدا صحبت هایش با اشاره به تقارن سالروز بازگشت اسرا جنگ تحمیلی با ایام تاسوعا و عاشورا حسینی گفت :  می خواهم  خاطراتی در خصوص عزاداری ماه محرم در دوران اسارتم را بازگو کنم که یادآور اهمیت روحیه ایثار و شهادت و پیرو خط سید و سالار شهیدان در بین جوانان ایرانی اردوگاه  بود.

وی ادامه داد: در اولین سال اسارت بودم ، به رسم سال های گذشته اسرا بدنبال اجرای برنامه عزاداری سید و سالار شهیدان در ایام ماه محرم بودند ،  بعثی ها برای جلوگیری از برگزاری مراسم تعدادی از اسرا را بصورت اتفاقی انتخاب و در ملاعام مورد شکنجه قرار دادند و بعد به زندان های آسایشگاه منتقل کردند  که من هم در بین آنان بودم ، نیروهای بعثی به گمان خود با این رفتار موجب ایجاد ترس و دلهره در بین اسرا می شدند ، اما همه این سختی ها حتی کوچکترین خدشه ایی به برگزاری مراسم نکرد.

دکتر معیاری گفت : اسرا قامت استقامت ، پایداری و پایمردی پوشیده بودند  و فرهنگ ایثار و شهادت را از حماسه عاشورا گرفته بودند ،اردوگاه موصول به خود دلاور مردانی را دید که از هیچ چیزی ترس و دلهره نداشتند.

وی بیان کرد: آزادگان دلاور و سرافراز با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و سیره ائمه اطهار (ع) و با درس گرفتن از زندگی انقلابی و حماسه ساز حضرت زینب (س) که اسوه صبر و پایداری بود، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر گذاشته و شکوه مقاومت و سرافرازی را بر صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کنند.

 


دکتر معیاری
دکتر معیاری
۲۶ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۵:۳۰
روابط عمومی ستاد |
تعداد بازدید : ۸,۹۱۷
کد خبر : ۹,۶۷۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید