نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۵
 

اخبار

خدمات سلامت به بیماران بستری از همه اقشار در منطقه آغاجاری با قوت ادامه دارد

دکتر فرید خدری:پذیرش و انجام خدمات سلامت برای بیماران بستری بیمه شده تامین اجتماعی و بیمه سلامت ایرانیان مثل بیماران شرکتی ادامه دارد.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجاری با اشاره به نشر شایعاتی مبنی بر عدم پذیرش بیماران غیر شرکتی در بیمارستان شهید ایرانپور نفت امیدیه گفت: ما با بیمه های مختلف رایج در کشور از جمله بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت ایرانیان و سایر بیمه ها جهت سرویس دهی به بیماران بستری قرارداد داریم و ارائه خدمات درمانی بستری به بیماران غیر شرکتی همسان با بیماران شرکتی در حال انجام است و هیچگونه تفاوتی بین بیماران وجود ندارد.

دکتر فرید خدری با تکذیب شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر فقدان قرارداد بیمارستان نفت افزود : این شایعات اصلا صحت ندارد و هم اکنون بیش از 65 درصد بیماران بستری در بیمارستان نفت غیر شرکتی هستند.

وی به سابقه همکاری با بیمه سلامت ایرانیان اشاره کرد و توضیح داد: از سالهای گذشته با این بیمه قرارداد داشتیم و در دی ماه 1399 مدیرکل بیمه خدمات درمانی استان خوزستان به صورت یک طرفه قرارداد را فسخ کرد که باعث مشکلات عدیده ای برای مراجعین و بیماران شد.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجاری در مورد علت فسخ قرارداد گفت: مسئولان این بیمه بر اینترنتی کردن پرونده بیماران اصرار داشتند منتهی بیمارستان نفت امیدیه به تبعیت از قوانین و مقررات وزارت نفت مجوز ارسال مستندات را به صورت اینترنتی نداشت و ما از مسولین بیمه سلامت ایرانیان درخواست کردیم فعلا قرارداد ادامه داشته باشد تا زیرساخت های اینترنتی کردن و مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح گرفته شود اما متاسفانه مسئولان استانی این بیمه به صورت یک طرفه قرارداد را فسخ نموده و ما و بیماران را با چالش مواجه کردند.

دکتر خدری خدمت به مردم شریف منطقه را وظیفه شرعی و قانونی دانست و گفت: با وجودی که ما فسخ کننده قرارداد نبودیم اما بخاطر حل مشکلات مردم شروع به پیگیری کردیم و چندین بار با مسئولان این بیمه و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مکاتبه و پیگیری کردیم و حتی 2 بار نماینده به وزارت بهداشت و درمان در تهران فرستادیم تا توانستیم این مشکل را تا حدودی حل کنیم.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجازی از همکاری فرماندار و مسئولان شهرستان امیدیه جهت پیگیری مشکلات بیماران و مراجعین تشکر کرد و افزود : با پیگیری های انجام شده، مشکل قرارداد با بیمه سلامت ایرانیان حل شده و ما هم اکنون هم با بیمه تامین اجتماعی و هم بیمه سلامت ایرانیان قرارداد جهت بستری کردن بیماران داریم.

وی در مورد عقد قرارداد با بیمه ها برای خدمات سرپایی گفت: پذیرش غیر اورژانسی سرپایی بیماران غیر شرکتی فعلا مقدور نیست چون ظرفیت نیروی انسانی و فضای فیزیکی بیمارستان نفت محدود است و جوابگوی حجم مراجعه بالا نیست.

رئیس بهداشت و درمان منطقه آغاجاری در ادامه اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی دارای 2 درمانگاه مجهز در امیدیه می باشد و ارائه خدمات سرپایی به بیمه شدگان تأمین اجتماعی به عهده درمانگاه های این سازمان است.

۲۶ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۰۸
بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجاری |
تعداد بازدید : ۸,۸۶۳
کد خبر : ۹,۶۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید