نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۱۷:۳۸
 

اخبار

​برگزاری اولین نشست شورای تخصصی امور استراتژیک و بین الملل سازمان

اولین نشست شورای تخصصی امور استراتژیک و بین الملل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت روز سه شنبه یازدهم خرداد سال جاری با حضور دکتر هاشمی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان، دکتر فرشاد علیخانی، مشاور مدیرعامل و رییس شورای تخصصی امور استراتژیک و بین الملل سازمان و تعدادی از مدیران ارشد منتخب از داخل و خارج از سازمان جهت تبیین ساختار راهبری شورا و تقدیم احکام انتصاب اعضای منتصب برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، در این نشست، دکتر سید مهدی هاشمی مدیرعامل سازمان ضمن اشاره به رسالت و ماهیت خدمت رسانی سازمان گفت : سود حاصل از عملکرد سازمان باید به صنعت بازگردد و هدف از تشکیل این شورا، بررسی متدولوژی، راهکارها و نقشه راه استراتژیک جهت توسعه ارکان مدیریتی سازمان در ابعاد داخلی و خارجی و تحقق اهداف کلان سازمان می باشد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه تفکر راهبردی در سازمان گفت : از جمله حلقه های مفقوده در بسیاری از سازمانها، پرداختن جدی به امور استراتژیک است که در این زنجیره، برنامه های استراتژیک سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است که علیرغم آنکه این برنامه ها قبلا در سازمان بهداشت و درمان،  براساس اسناد بالادستی طراحی شده است، متاسفانه شاهد برتری نگرش دانشگاهی بر نگرش اجرایی و عملیاتی بودن آن هستیم.

وی افزود: لذا یکی از ماموریتهای مدیران رده های عالی، میانی و سرپرستی سازمان، آن است که با استفاده از تفکر راهبردی و جامع نگر، نقاط قوت و ضعف برنامه استراتژیک فعلی سازمان را  بررسی و بطور جدی پیشنهادات اجرایی خود را مطرح و پیگیری نمایند.

دکتر هاشمی به گستردگی خدمات بهداشتی و درمانی سازمان در سطح کشور اشاره و بیان کرد:  ذات صنعت نفت بر مبنای عملیاتی بودن طراحی شده ، و در این میان، سلامت کار ، پیشگیری  و امنیت جسم و روان خانواده ها در اولویت قرار دارد.  بر همین اساس، نقش این سازمان در مجموعه کلان صنعت نفت، نقشی بی بدیل و غیرقابل حذف و واگذاری است‌.

رییس هیات مدیره سازمان گفت : سیاست های آینده صنعت نفت در آینده سازمان بسیار تاثیرگذار است پس باید سیاست های سازمان همگام با جهت گیری های کلان صنعت نفت در حوزه های داخلی و بین المللی ارتقاء یابد و این ارتقاء در گرو پرداختن به امور استراتژیک و اجرای موثر برنامه های مدون راهبردی و عملیاتی می باشد.

وی با اشاره به کاهش روند استخدام و بازنشستگی کارکنان رسمی گفت: سازمان بهداشت و درمان براساس سرانه دریافتی از صنعت ارائه خدمت می کند و  کاهش این سرانه، بر ارائه خدمات با کیفیت، تاثیرگذار است.  در این رابطه، یکی از ماموریتهای این شورا، بررسی و پیشنهاد راهکارهای مالی جهت مدیریت هزینه ها می باشد.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: توسعه همکاری های بین المللی سازمان، عقد تفاهم نامه ها و مکانیزم هایی همچون جذب بیمار در سطح بین المللی در چارچوب (توریسم درمانی) و یا سرمایه گذاری در حوزه درمان در کشورهای منطقه، نیز در ارتقاء کمی و  کیفی خدمات درمانی  شایسته در سطح صنعت نفت، از اهمیت بالایی برخوردار است و شورا به صورت جدی این امور را در دستورکار قرار خواهد داد.

در ادامه نشست، دکتر فرشاد علیخانی مشاور مدیرعامل و رییس شورای تخصصی امور استراتژیک و بین الملل سازمان هم ضمن تشکر از رهنمودهای دکتر هاشمی در این نشست، از تدبیر مدیریتی ایشان در تشکیل این شورا در راس راهبردی سازمان، قدردانی کرد.

وی این شورا را از ماهیت مشورتی- تخصصی برخوردار دانسته  و تشکیل آن را در حوزه راهبردی سازمان نشان از اهمیت بالای آن در سازمان دانست.

 ایشان ادامه داد: جمع بندی و تصمیمات اين شورا طی گزارش مشاور مدیرعامل و رییس شورا به مدیرعامل ارائه خواهد شد.  پس از تصویب و ابلاغ پیشنهادات تخصصی شورا توسط مدیر عامل سازمان، لازم است برنامه های مربوطه توسط مدیریت برنامه ریزی سازمان رصد و پایش شده تا از پیاده سازی ابلاغیه های مربوطه در سطح سازمان، اطمینان حاصل گردد.

وی افزود: مهم ترین موضوع، حل مسائل کلیدی سازمان برای تسهیل اجرای برنامه های عملیاتی است تا سازمان بتواند رسالت خود را به بهترین نحو در سطح صنعت نفت اجرایی نماید.

گفتنی است  در این نشست اعضای شورا ضمن معرفی حوزه تخصصی و اجرایی خود، بر آمادگی خود جهت همکاری در تحقق ماموریت شورا، تاکید کردند و در پایان احکام صادره برای مدیران ارشد منتخب داخل و خارج از سازمان،  توسط مدیرعامل و رییس شورای تخصصی اهدا شد

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۴:۰۸
تعداد بازدید : ۱,۲۹۶
کد خبر : ۹,۳۸۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید