نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۷
 

اخبار

انجام 470 هزار مورد آزمایش در سال گذشته

سرپرست آزمایشگاه های طبی منطقه اصفهان : در سال 99 حدود 40 هزار نفر مراجعه کننده شاغل و بازنشسته با درخواست آزمایش داشتند که برای این تعداد نفرات 470 هزار مورد آزمایش انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت اصفهان ، همزمان با سی ام فروردین زاد روز حکیم جرجانی و روز آزمایشگاه سید سعید کاویان سرپرست آزمایشگاههای طبی این مرکز ضمن تبریک این روز گفت: آزمایشگاه های طبی اصفهان با پنج واحد فعال در پلی کلینیک های تخصصی توحید، شاهین شهر و مراکز شهرک شهید منتظری ،دروازه تهران و ولی عصر (عج) آماده خدمت به جمعیت تحت پوشش می باشند.

وی افزود : در سال گذشته حدود 40 هزار نفر مراجعه کننده شاغل و بازنشسته از طریق سیستم پزشک خانواده ، طب کار ، پزشکان خارج از سیستم درمان مستقیم  درخواست آزمایش داشتند که برای این تعداد نفرات 470 هزار مورد آزمایش انجام شده است.

کاویان با توضیح اینکه ارزیابی خارجی کیفیت یکی از روش هایی است که موجب یکسان سازی نتایج و استاندارد سازی آزمایشگاه ها می شود گفت :واحد های آزمایشگاه طبی ما نیز همانند سالهای گذشته زیر نظر دکتر توانافر مسئول فنی و متخصص پاتولوژی و همچنین با زحمات کارشناسان مجرب توانست جایگاه خود را همچنان حفظ کند و سه دوره برنامه ارزیابی خارجی کیفیت را در سال گذشته با موفقیت و با کسب بهترین امتیاز پشت سر بگذارد و موفق به دریافت گواهینامه اعتبار سنجی از شرکت پیشگام ایرانیان طی سالیان متوالی گردد.

 این مقام مسئول در ارتباط با شیوع ویروس کرونا و فعالیتهای این واحد گفت: ابتدا آزمایشگاه ها به مدت دو ماه از اول سال گذشته در دو شیفت صبح و بعد از ظهر جهت جلوگیری از تجمع افراد در واحد، به بیماران ارائه خدمت میکرد و با انجام آزمایشات CBC ،CRP، ESR در سه مرکز فوق الذکر توانستند قدم اولیه در تفکیک این بیماران بردارد.

نامبرده همچنین در این گفتگو از راه اندازی سیستم مکانیزه انبارداری پارسیک خودران سخن گفت و افزود: با این سیستم ضمن کنترل بر روی تعداد اقلام آزمایشگاهی ،  تعداد موجودی ، ورود ، خروج ، انقضاء  این اقلام به راحتی قابل مشاهده می باشد.

وی در پایان ضمن تقدیر از کسانی که طرح غربالگری سرطان کولون را پیشنهاد و اجرایی نمودند توضیح داد: از اواخر سال گذشته این طرح شروع و تاکنون بالغ بر 1500 مورد آزمایش((Fecal Immunochemical Test FIT  انجام شده است.  ایشان اظهار امیدواری کرد با کمک این تست و گزارش تعداد موارد مثبت به پزشک خانواده و سلامت کار و با تشخیص و درمان به موقع بیماری به ویژه سرطان کولون از پیشرفت این بیماری  پیشگیری به عمل آید.

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۱۴,۰۹۶
کد خبر : ۹,۱۱۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید