نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۵۳
 

اخبار

افتتاح سه پروژه بهداشتی و درمانی به مناسبت هفته دولت در بهداشت ودرمان صنعت نفت اهواز

با حضور دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، مهندس بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، جمعی از مدیران ستادی و گروهی از مدیران و مسوولان شرکت های نفتی منطقه، آئین افتتاح مجتمع سلامت خانواده کارون ،توسعه و تجهیز بخش آنژیوگرافی و سامانه سیستم خنک کننده بیمارستان بزرگ نفت اهواز برگزار شد.

با حضور دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، مهندس بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، جمعی از مدیران ستادی و گروهی از مدیران و مسوولان شرکت های نفتی منطقه، آئین افتتاح مجتمع سلامت خانواده کارون ،توسعه  و تجهیز بخش آنژیوگرافی و سامانه سیستم خنک کننده بیمارستان بزرگ نفت اهواز برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت ؛ مهندس بیژن عالی پور در این نشست ضمن تبریک روز پزشک به تمامی پزشکان سازمان از زحمات دکتر سمیع و دکتر کلانتری قدردانی کرد و گفت :ارائه خدمات سلامت محور برای کارکنان صنعت نفت در جهت ایجاد فضای مبتنی بر امنیت و آرامش شغلی در اولویت قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون با همکاری سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت و زحمات دکتر کلانتری و همکارانشان در منطقه شاهد ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت بودیم که این را میتوان از میزان رضایتمندی همکاران متوجه شد.

 مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در ادامه بیان کرد:سرمایه گذاری در بخش سلامت کارکنان باعث افزایش بهره وری در کار می شود و البته باید این اطمینان خاطر برای تمامی کارکنان ایجاد شود تا در نبود آنها خانواده های ایشان نیز از نظر بهداشتی ودرمانی مشکلی نداشته باشند.

دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت نیز در ادامه این نشست با تبریک به مناسبت آغاز هفته دولت وروزکارمند گفت:سازمان مفتخر است که از ابتدا به عنوان پشتیبان عملیات صنعت در مناطق عملیاتی حضور داشته و خدمات بهداشتی و درمانی به کارکنان شریف صنعت نفت ارائه داده است.

مدیرعامل سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت افزود: به دلیل افزایش دمای هوا در مناطق جنوب کشور و نبود سیستم سرمایشی مناسب در بیمارستان بزرگ نفت اهواز در سالهای گذشته مشکلات فراوانی را از نظرایجاد فضای مناسب در داخل بخش های مختلف بیمارستان داشتیم که این مساله خدمات ارایه شده از سوی همکاران ما در بهداشت ودرمان صنعت نفت اهواز را  هم تحت تاثیر قرار می داد  و ما شرمنده همکاران و مراجعه کنندگان در بیمارستان بودیم که خوشبختانه با نصب چیلرهای خنک کننده جدید این مشکل رفع شده است و میتوان با کیفیت مطلوب خدمات ارائه داد .

وی بیان داشت:سازمان موظف به حضور در مراکز عملیاتی است و با طرح توسعه میدان های نفتی ما  هم باید خدمات خود را در این مناطق گسترش داده و حضور موثرتری داشته باشیم. به همین دلیل در برخی از مناطق که نیاز به حضور مستقیم سازمان نبود با عقد قرارداد با مراکز دولتی و خصوصی خدمات به کارکنان صنعت نفت ارائه می شود.

دکتر سمیع تصریح کرد: بازسازی و نوسازی بخش آنژیوگرافی بیمارستان بزرگ صنعت نفت اهواز نیز از جمله پروژه های تجهیز این مرکز برای ارائه خدمات با کیفیت است و چندین پروژه دیگر از جمله خرید و تجهیز بیمارستان به دستگاه سونوگرافی ،آندوسکوپی،سی تی اسکن و MRI  در دست اجرا است.

مدیرعامل سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت اظهار داشت : طرح گسترش درمان غیر مستقیم در سطح کشور از اول شهریور ماه اجرایی شده است و با توجه به اینکه در اهواز بیمارستان بزرگ صنعت نفت مجهزترین بیمارستان منطقه است عقد قرارداد با دیگر مراکز درمانی لازم الاجرا نبوده است.

دکتر فرهاد کلانتری رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز و ماهشهر نیز در ادامه این نشست ضمن تشکر از حمایت های مهندس عالی پور و دکتر سمیع بیان داشت  : باتوجه به جمعیت تحت پوشش و عملیاتی بودن منطقه ارائه خدمات با کیفت درمانی در اولویت قرار دارد و به هر میزانی که تجهیزات و خدمات با کیفیت مناسبتر باشد در افزایش میزان رضایتمندی موثر است.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز و ماهشهر به مشکلات آب و هوایی منطقه اهواز اشاره کرد و گفت:در سال های گذشته ازدحام جمعیت و نیز آب و هوای منطقه به نحوی بود که برای سیستم خنک کننده دچار مشکل بودیم که خوشبختانه امسال با نصب سیستم خنک کننده بیمارستان بزرگ نفت اهواز شرمنده کارکنان و مراجعین نیستیم.

وی در حضوص جزییات  سامانه خنک کننده جدید بیمارستان بزرگ نفت اهواز افزود: شش دستگاه چیلر تراکمی 350 تنی و شش دستگاه تارنس کاهنده KV 800 با بیش از 600متر لوله کشی در جهت ایجاد فضای خنک در بیمارستان بزرگ صنعت نفت اهواز نصب شده است.

 دکتر کلانتری تصریح کرد: سرمایه گذاری به هر میزانی در حوزه سلامت در آینده صرفه جویی را در بر خواهد داشت و باتوجه به اینکه هدف سازمان پیشگیری از بروز بیماری در بین کارکنان شریف صنعت نفت است مجتمع سلامت خانواده کارون مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به قدمت ساختمان قبلی درمانگاه و غیر قابل تعمیر بودن ادامه داد: فضای نامناسب فیزیکی پاسخگوی ارائه خدمات مطلوب به مراجعه کنندگان نبود و با توجه به بعد مسافت و پراکنندگی افراد تحت پوشش نیاز به ساخت و بهره برداری از ساختمان جدید مجتمع سلامت خانواده کارون با فضای مناسب حس می شد.

رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز و ماهشهر اظهار داشت :مساحت زمین این پروژه 6750 متر مربع در سه طبقه است که شامل بخش های درمانی پزشک عمومی ،دندانپزشکی،مامایی و سلامت خانواده،رادیولوژی،پزشک متخصص،ارتوپدی،داروخانه ،آزمایشگاه و سونوگرافی است .

وی خاطر نشان کرد: مجتمع سلامت خانواده کارون به مردم بومی هم خدمات ارائه می دهد.

دکتر کلانتری ادامه داد:با توجه به نیاز جمعیت تحت پوشش بخش آنژیوگرافی بیمارستان نفت بزرگ اهواز نوسازی و ظرفیت این بخش از یک تخت به 2 تخت افزایش یافت و همچنین دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی با قابلیت آنژیوگرافی عروق کرونری-مغزی- اندام ها و عروق محیطی ، آنژیوگرافی بیماران با وزن بیش از 100 کیلوگرم و کاهش اشعه دریافتی بیماران و کارکنان پرتو کار خریداری و تجهیز شد.

۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۵۵۴
کد خبر : ۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید