نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴
 

اخبار

ارائه خدمات به بیش از 29 هزار نفر در بخش رادیولوژی بیمارستان توحید جم طی سال گذشته

مسئول واحد رادیولوژی بیمارستان صنعت نفت توحید جم گفت:در سال گذشته به 29 هزار و 347 نفر از بیماران بیمارستان توحید جم خدمات رادیولوژی و سونوگرافی ارائه شد.

محمد باقر واعظ زاده  با اشاره به اینکه حدود 14044 مورد رادیولوژی دیجیتال،10107مورد سونوگرافی و 5196 مورد عکسبرداری دندان و فک خدمات در این بخش انجام شده گفت :در حال حاضر بخش رادیولوژی بیمارستان توحید جم دارای یک دستگاه DDR (رادیولوژی دیجیتال ), یک دستگاه رادیولوژی آنالوگ و یک دستگاه OPG دیجیتال و دستگاه CR (مبدل فیلم های آنالوگ رادیولوژی به فیلم های دیجیتال) و همچنین دستگاه پیشرفته سونوگرافی است که این مجموعه با استفاده از سیستم PACS (سیستم آرشیو و ارسال تصاویر دیجیتال پزشکی) به مراجعین خدمات ارزنده ای ارائه می دهند.
وی ادامه داد:بیماران از واحدهای اورژانس،کلینیک های تخصصی،عمومی،دندانپزشکی و بهداشت خانواده به واحد رادیولوژی ارجاع داده می شوند.
انجام 14044 مورد رادیولوژی دیجیتال
مسئول واحد رادیولوژی بیمارستان توحید جم گفت:در راستای خدمات رسانی به بیماران بیمارستان صنعت نفت توحید جم 14هزار و 44 مورد رادیولوژی دیجیتال در سال گذشته انجام شد.
وی با بیان اینکه واحد رادیولوژی بیمارستان توحید جم  مجهز به دستگاه DDRمی باشد،اظهار داشت:استفاده از این دستگاه ضریب خطا را به حداقل رسانده است.
واعظ زاده همچنین از فعالیت شبانه روزی واحد رادیولوژی بیمارستان توحید جم خبر داد و گفت:بیماران با مراجعه به این واحد می توانند نیازهای خود را مرتفع نمایند.
انجام 10107 مورد سونوگرافی
وی ادامه داد:در سال گذشته 10هزار و 107 مورد سونوگرافی در واحد رادیولوژی بیمارستان صنعت نفت توحید جم صورت پذیرفته است.
واعظ زاده تصریح کرد:بیشترین سونوگرافی ها مربوط به شکم،لگن و بارداری است.
دستگاه OPG
وی انجام 5196 مورد عکسبرداری دندان و فک در سال98 را از خدمات دستگاه رادیوگرافی دیجیتال دندانپزشکی اعلام کرد.
واعظ زاده یادآور شد:واحد مذکور در همه روزهای هفته  آماده خدمت رسانی به بیماران می باشد .
دستگاه رادیولوژی پرتابل
 مسئول واحد رادیولوژی بیمارستان توحید جم افزود:یک دستگاه رادیولوژی پرتابل از سال 82 تاکنون به صورت24ساعته برای بیماران  بیمارستان توحید جم مورد استفاده می گیرد.
واعظ زاده بیان کرد:در مواقع اورژانس یا هنگامی که امکان حمل بیمار به اتاق تصویربرداری به هر دلیلی وجود نداشته باشد،برای تصویر برداری از دستگاه رادیولوژی پرتابل استفاده می شود.
وی تصریح کرد:از این دستگاه می توان در مکان های مختلف از جمله اتاق بیمار،اتاق ریکاوری و بخش سی سی یو استفاده کرد

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱,۶۹۷
کد خبر : ۸,۲۱۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید