نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۰
 

اخبار

نهادینه شدن پروتکل های بهداشتی در منطقه / نگران فصل پاییز هستیم

دکتر نصرآبادی : سه روز متوالی است که هیچ بیمار کرونایی با شرایط حاد در بیمارستان توحید بستری نشده ، نگران عادی انگاشته شدن وضعیت با توجه به هشدارهای جدی برای فصل پاییز هستیم.

معاون درمان و دارو بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر و خارگ با اشاره به تعداد 141124 هزار مراجعه کرونا به مراکز درمانی صنعت نفت در کل استان بوشهر گفت: تعداد 7889 نفر افراد بیشتر علائم شبیه آنفولانزا و  2392 نفر مشکوک به کرونا تشخیص داده شده اند.

دکتر نصرآبادی افزود : از تعداد مراجعین به بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ تا پایان شهریور ماه تعداد 530 نفر مثبت قطعی بوده اند.

وی اعلام کرد :  بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر 15 هزار نفر از کارکنان مجموعه وزارت نفت را پوشش می دهد که  تاکنون تست PCR تعداد 317 نفر از کارکنان پالایشگاه ها و شرکت گاز استان مثبت بوده است.

معاون درمان و دارو بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و خارگ در مورد تخت های در نظر گرفته شده مخصوص بیماران کرونا بیمارستان های توحید جم و خارگ بیان کرد:  در ابتدای شیوع کرونا در اسفند ماه سال گذشته  14 تخت برای بیماران کرونایی اختصاص داده بودیم ، اکنون در بیمارستان توحید 23 تخت جدید و در منطقه خارگ نیز 10 تخت پیش بینی شده و در مجموع کل استان 47 تخت برای بیمارانی وضعیت شدید کووید 19 مبتلا می شوند ، آماده داریم.

 وی افزود:   اکنون سه روز متوالی است که هیچ بیمار کرونایی با شرایط حاد در بیمارستان توحید بستری نیست که این امر نشان دهنده فرهنگ بالای مردم منطقه و نهادینه شدن پروتکل های بهداشتی مرتبط با کووید 19 است.اما همه ما نگران عادی انگاشته شدن وضعیت هستیم ، در حالی که هشدارهای جدی برای فصل پاییز داده شده است.

دکتر نصرآبادی خاطر نشان کرد :  با توجه به بررسی طب صنعتی و وضعیت سلامت کارکنان صنعت نفت استان بوشهر، این سازمان حداقل به 3600 دوز واکسن آنفولاآنزا نیازدارد و البته با حساسیت های خاص منطقه و شرایط شغلی کارکنان ممکن است این آمار بالاتر هم برود.

۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷
تعداد بازدید : ۲۴,۷۰۲
کد خبر : ۷,۹۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید