نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۴
 

اخبار

کاهش تررد بیماران برای مقابله با کرونا ویروس

طرح ارسال داروهای بیماران مزمن بازنشسته اصفهان کلید خورد

طرح ارسال دارو های بیماران مزمن بازنشسته از طریق پیک موتوری به صورت رایگان به درب منزل از روز شنبه مورخ 16 فروردین ماه با همکاری صندوق های بازنشستگی ،پس انداز و رفاه کارکنان نفت اصفهان ، اجرایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت ودرمان صنعت نفت اصفهان، دکتر طبائیان رئیس پزشکی خانواده با اعلام این خبر گفت: در بهمن ماه اسامی بیماران مزمن ، پرخطر و سالمند را با همکاری واحد انفورماتیک از سیسم نرم افزار پزشکی خانواده استخراج و با وسایل اطلاع رسانی ضمن ارسال هشدارهای بهداشتی ، از آنها درخواست شد برای دریافت داروهای دو ماهه خود از افراد نزدیک و درجه یک استفاده نمایند و فقط برای موارد اورژانس به پلی کلینیک ها و مراکز درمانی مراجعه نمایند.

 وی افزود : با اپیدمی بیماری کرونا و جهت رعایت فاصله گذاری فیزیکی در مراکز درمانی طرح پیک سلامت از 16 فروردین برای ارسال دارو به بیماران واجد شرایط آغاز که مورد استقبال قرار گرفت.

رئیس پزشک خانواده هدف از اجرای این طرح را صرفاً ارسال دارو به درب منازل بیماران ندانست و گفت پزشکان خانواده تمامی مراکز درمانی ابتدا از طریق نرم افزار سخن ،پرونده الکترونیک بیماران فوق الذکر را از نظر آزمایشات،سوابق بیماری ، علائم حیاتی و... بررسی و بر اساس اطلاعات موجود و با قضاوت بالینی بیمار و همچنین اطمینان از کنترل بودن بیماری فرد ، تصمیم می گیرند که دارو بوسیله پیک موتوری به درب منازل ارسال شود یا لازم است بیمار شخصاً به مرکز مراجعه نماید.

دکتر طبائیان  تأکیدکرد : چنانچه  بیماران نیازمند دریافت خدمات درمانی ضروری و اورژانس می باشند حتما به مراکز درمانی و پلی کلینیک ها مراجعه نمایند .

ایشان در پایان اظهار امیدواری کرد که طرح پیک سلامت در کنار سایر تلاشهای همکاران بهداشت ودرمان بتواند به فاصله گذاری اجتماعی کمک و به قطع رنجیره انتقال بیماری کووید 19منجر شود.

دکتر مختاری رئیس پلی کلینیک توحید نیز در همین رابطه گفت:انگیزه راه اندازی پیک سلامت در سطح بهداشت و درمان نفت اصفهان ضرورت وجود راهکار برای نگهداشتن افراد سالمند و دارای بيماری خاص در منزل بود.

وی گفت: ایتدا افراد واجد شرایط را با همکاری واحد انفورماتیک از نرم افزار سخن استخراج و در اختیار پزشک خانواده قرار دادیم ،پس از آن پرونده الکترونیک پزشکی بیماران توسط پزشک مطالعه و افراد شناسایی شدند،سپس پرستار خانواده با بیمار تماس و در نهایت با همکاری همکاران داروخانه داروی های بیماران با پیک موتوری رایگان به درب منازل ارسال  شود.

وی در پایان با اشاره به همکاری صمیمانه صندوق های بازنشستگی در پیک سلامت اظهار داشت: با این کار و سایر فعالیت های انجام شده شاهد کاهش چشمگیر مراجعات به مرکز و همچنین واگیری کمتر جمعیت تحت پوشش به ویژه افراد سالمند به بیماری کرونا بودیم .

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۸,۲۳۹
کد خبر : ۷,۱۰۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید