نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۲۳
 

اخبار

بهره برداری از 8 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت

همزمان با آغاز هفته دولت 8 پروژه عمرانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در مناطق اهواز،شیراز،اراک،سرخس،تبریز،قم و خارک به بهره برداری خواهد رسید.
همزمان با آغاز هفته دولت 8 پروژه عمرانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در مناطق اهواز،شیراز،اراک،سرخس،تبریز،قم و خارک به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت ودرمان صنعت نفت ؛ به مناسبت دوم تا هشتم شهریورماه هفته دولت هیات مدیره سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به همراه چندی از مقامات محلی از 8 پروژه عمرانی سازمان در مناطق مختلف از جمله : اهواز،شیراز،اراک،سرخس،تبریز،قم و خارک رونمایی خواهند کرد .این پروژه ها عبارتند از :

1-    پروژه پلی کلینیک کارون اهواز

با توجه به قدمت بالای مراکز درمانی اهواز و بر اساس مجوز هیأت مدیره محترم شرکت نفت مقرر گردید 5 باب پلی کلینیک در شهر اهواز به جای 11 مرکز درمانی موجود در 5 نقطه توسط شرکت ملی مناطق نفتخیز احداث گردد.اینک پلی کلینیک کارون اهواز توسط سازمان بهداشت ودرمان تجهیز و آماده بهره برداری شده است.این مرکز دارای3780 متر مربع زیر بنا و 6750 متر مربع محوطه سازی و شامل بخش های کلینیکی،پاراکلینیکی، آزمایشگاه ، رادیولوژی و دندانپزشکی می باشد.

 2-   پروژه تعمیرات بیمارستان بزرگ نفت اهواز و تعویض سیستم چیلر های بیمارستان

بیمارستان بزرگ نفت اهواز در سال 1379 افتتاح و به بهره برداری رسید و خدمات این بیمارستان یکی از منحصر به فردترین مراکز درمانی در استان خوزستان می‌باشد. به دلیل فرسایش و گذشت نزدیک به 16 سال از بهره برداری بسیاری از فضاهای فیزیکی آن، بیمارستان نیاز به باز سازی و تعمیرات اساسی داشت که بخشی از این عملیات در سال گذشته و بخش دیگری هم در سال 1395 انجام پذیرفت و هم اینک آماده بهره برداری می باشد.

تهویه مطبوع بیمارستان: بیمارستان نفت اهواز دارای سه دستگاه چیلر جذبی تک اثره با ظرفیت 910 تن تبرید و تولید سال 1991 بود که از سال 1379 نیز در سرویس قرارداشتند. با توجه به عمر بالای دستگاه ها عملاً طی دو سال اخیر بیمارستان در فصل گرما همواره با مشکل روبرو بود. در زمان هایی که رطوبت نسبی از 75 درصد تجاوز می نمود به دلیل استفاده از برج خنک جهت چیلر ها عملاً این سیستم فاقد کارایی می گردید . در سال 1394 چیلر های موجود بطور کلی از مدار خارج شده و مسئولین بیمارستان به خاطر جلوگیری از تعطیلی بیمارستان در بعضی از قسمت های بیمارستان مثل اتاق های عمل مجبور به نصب تعدادی کولر شدند. لذا از همان زمان پروسه تعویض سیستم در دستور کار قرار گرفت و با توجه به طراحی مجدد، 6 دستگاه چیلر کمپروسوری با کندانسور هوایی با ظرفیت اسمی هرکدام 750 تن تبرید و ظرفیت واقعی 350 تن تبرید برای دمای 52 درجه سانتی گراد هوای محیط طراحی و خریداری و نصب گردید . این چیلر ها از شروع فصل گرما در مدار قرار گرفته و در بدترین شرایط آب و هوایی که امسال در خوزستان شاهد بودیم در مدار بوده و بدین ترتیب مشکل تهویه مطبوع بیمارستان بطور کامل رفع و موجبات رضایت مراجعین گردید.

3- پلی کلینیک شیراز (امام علی(ع))

این پروژه با زیربنای 6348 متر مربع در زمینی به مساحت 1240 مربع احداث گردید. این مرکز شامل اورژانس، رادیولوژی، کلینیک های تخصصی، دندانپزشکی، و فضای اداری و فیزیوتراپی در منطقه شبان شیراز در مجاورت شهرک مسکونی نفت احداث گردید.درمانگاه فعلی در منطقه آبیاری شیراز فاقد استاندارد های درمانی می باشد.این پروژه آماده بهره برداری می باشد.

 4- پروژه دی کلینیک اراک

این سازمان دارای یک مرکز بهداشتی و درمانی در شهر اراک می باشد که کاربری آن مسکونی بوده و فاقد استانداردهای ساختمانی و درمانی میباشد. با توجه به وجود پالایشگاه و پتروشیمی در اراک بر اساس مصوبه هیئت مدیره محترم شرکت ملی نفت مقرر گردید یک دی کلینیک در شهر اراک توسط شرکت ملی مهندسی و ساختمان احداث گردد. این پروژه در سال 94 تحویل این سازمان گردید . با توجه به تغییرات بوجود آمده در نوع خدمات دهی از زمان تصویب مصوبه تا زمان تکمیل پروژه با اخذ مجوز از وزارت بهداشت و درمان تغییرات ساختمانی و عملیات تکمیلی و تجهیز ساختمان توسط این سازمان انجام و اینک پروژه آماده بهره برداری می‌باشد.این مرکز در زمینی به مساحت 5000 متر مربع با زیر بنای 2933 متر مربع شامل کلینیک های تخصصی، رادیولوژی، دندانپزشکی، داروخانه، آزمایشگاه، اورژانس و فضای اداری و تأسیساتی می باشد که جنب شهرک مسکونی کارکنان صنعت نفت در شهر اراک احداث گردیده است.

5- پروژه دی کلینیک سرخس

پروژه دی کلینیک سرخس در مجاورت شهرک مسکونی شهید هاشمی نژاد با زیر بنای 7800 متر مربع در زمینی به مساحت 10629 متر مربع احداث گردید .این مرکز شامل اورژانس، رادیولوژی، کلینیک های تخصصی، دندانپزشکی، و فضای اداری ، بخش جراحی و اتاق های عمل، بخش زنان و زایمان ، بخش مراقبت های ویژه و دو بخش بستری با 26 تخت بستری می باشد.در حال حاضر یک درمانگاه کوچک به کارکنان و خانواده ایشان خدمات ارائه می نماید.

6- پلی کلینیک تبریز

با توجه به وجود پالایشگاه و همچنین پتروشیمی در شهر تبریز بهداشت و درمان شمال غرب کشور دارای دو درمانگاه در شهر تبریز می باشد که وظیفه ارائه به کارکنان و خانواده محترم صنعت نفت در منطقه را بر عهده دارد . هر دو این درمانگاه ها فاقد استاندارد های درمانی بوده که یکی از آنها بنا به حکم دادگاه تعطیل و بطور موقت این مرکز درمانی به جنب شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تبریز منتقل گردید . بر همین اساس سازمان اقدام به طراحی و ساخت یک مرکز درمانی در محل زمین اهدایی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی تبریزبا زیر بنای 6470 متر مربع و 6500 متر مربع محوطه سازی نمود. این مرکز شامل اورژانس، رادیولوژی، کلینیک های تخصصی، دندانپزشکی، و فضای اداری جهت استقرار ستاد بهداشت ودرمان شمال شرق میباشد. این مرکز هم اینک آماده بهره برداری می باشد.

7- پروژه پلی کلینیک قم

این سازمان در قم دارای یک درمانگاه خانواده و چند مرکز پزشکیاری می باشد.ساختمان فعلی درمانگاه خانواده به دلیل عدم کاربری درمانی فاقد فضای مناسب ودر یک کوچه یک طرفه استقرار دارد که به همین دلیل علیرغم تلاش شبانه روزی همکاران این سازمان به دلیل نا مناسب بودن فضای فیزیکی امکان ارائه خدمات مناسب به کارکنان و خانواده وجود ندارد.بر همین اساس سازمان اقدام به طراحی و ساخت یک پلی کلینیک با زیر بنای کل 6050 متر مربع در خیابان امام خمینی (ره) جنب شرکت ملی پخش فراورده های نفتی نمود.این ساختمان شامل بخش های آزمایشگاه، رادیولوژی، اورژانس، درمانگاه، کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی و دندانپزشکی می باشد.

 8- منازل سازمانی کادر درمانی خارک

به منظور اسکان کادر درمانی و پرستاری بیمارستان خلیج فارس خارک که به کارکنان صنعت نفت و ساکنان جزیره خارک خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می نماید مجموعه مسکونی احداث گردید. این مجموعه شامل 40 واحد اقامتی (سوئیت) با زیر بنای کل دارای 2024 متر مربع و در دوطبقه احداث گردیده است که جهت اسکان کادر درمانی در کنار بیمارستان خلیج فارس خارک احداث گردیده است.عملیات ساختمانی پروژه به پایان رسیده و تجهیز و آماده بهره برداری می‌باشد.

۳۱ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۸۵۷
کد خبر : ۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید