نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۲۲
 

اخبار

مدیر مالی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت:نبض سازمان ها در دست حسابداران است

مدیر مالی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از وضعیت مطلوب مالی این سازمان خبر داد و گفت : با تلاش تمامی همکاران مالی و حسابداری سازمان بخصوص کارکنان مناطق، تراز مالی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از وضعیت زیان ده به سودآور تبدیل شده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت ، احمد مدنی پور با اشاره به گستردگی خدمات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در سطح کشور ، افزود: این سازمان با توجه به جایگاه و گستردگی نوع خدماتش با دیگر شرکت ها و سازمان های زیر مجموعه صنعت نفت کشور تفاوت هایی دارد.

مدیر مالی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اظهار داشت : با توجه به مستقل بودن بودجه مناطق سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، نقش حسابداران مناطق در بررسی درآمد ، هزینه و پرداخت ها از اهمیت بالایی برخوردار است .

به گفته وی هرچه میزان کنترل حساب ها در مناطق ( پرداخت ها به مراکز طرف قرار داد ها و پزشکان و قرارداد با مجموعه های درمانی و بهداشتی ) با دقت و کیفیت بیشتری صورت گیرد ، تنظیم صورت های مالی ستاد و ارتباط با سازمان های نظارتی و برنامه و بودجه و دارایی به نحو مطلوب تری انجام می شود .

مدنی پور وضعیت مالی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در سال 94 را مطلوب ارزیابی کرد و با اعلام اینکه از سال 93 نیز از حالت زیان ده به سود آور تبدیل شده ایم ، به نحوی که پس از تعامل با سازمان امور مالیاتی در سال 93 ، میزان مالیات سازمان حدود 8 میلیارد تومان بوده که در مقایسه با سنوات گذشته کاهش چشم گیری داشته ، افزود : در حالیکه سال های گذشته با توجه به مشکلات مالی میزان پرداختی بدلیل علی الراس شدن مالیات بسیار چشم گیر بوده است.


مدیر مالی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اظهار داشت : در سال 95  نیز درآمد سازمان در بخش بازنشستگی و شرکت های خصوصی به نحو مطلوبی افزایش یافته و مهمترین دغدغه ما وصول میزان قابل توجهی مطالبات سازمان از شرکت های نفتی است.این روند سوددهی با کمک حسابداران مناطق سازمان و دقت نظر آن ها در تنظیم حساب های مالی امکان پذیر شده  است.

مدنی پور به مشکلات نقدینگی شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت نیز اشاره و تصریح کرد : با توجه به کمبود نقدینگی برخی از شرکت ها همچون ملی حفاری، پالایش و پخش و شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی مبالغ قابل توجهی به سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بدهکار هستند که امیدواریم در نیمه دوم سال جاری این مطالبات وصول شود .


اهمیت و جایگاه حسابداری در دنیا

مدنی پور ضمن گرامیداشت روز حسابدار با بیان اینکه فدراسیون بین المللی حسابداران(IFAC )  در سال 2007 و در سی امین سالروز تاسیس این سازمان ، دومین یکشنبه ماه دسامبر را به عنوان  هفته جهانی حسابداری انتخاب کرده است ، گفت : این سازمان به تمام اعضای خود در سراسر جهان پیشنهاد کرده که در این هفته با برگزاری مراسم ویژه ای از حسابداران تجلیل کنند و از سوی دیگر  ویژگی های حرفه حسابداری و نقش حسابداران را در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی برای عموم مردم بازگو کنند .

به گفته وی نهادهای حسابداری ایران شامل انجمن حسابداران خبره ایران و جامعه حسابداران رسمی ایران به عنوان دو انجمن ایرانی عضو IFAC   به همراه انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی و سازمان حسابرسی کشور ، ۱۵ آذر هر سال را به نام روز حسابدار در ایران نامگذاری کرده اند.

مدیر مالی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به اهمیت نقش حسابداران در یک سازمان بیان داشت : حسابداری را می توان به عنوان یکی از مشاغل سخت برشمرد، نبض سازمان ها در دست حسابداران است ؛ چرا که تمامی عملکرد و ماحصل نهادها به اعداد و ارقام تبدیل و به صورت تراز مالی و سود و زیان ارائه می شود.

مدنی پور ادامه داد : حسابداری یک هنر است و حسابدار با برنامه ریزی و اطلاع از موقعیت های درست می تواند به سازمان خود در روند سوددهی کمک شایانی کند.

وی خاطر نشان کرد: این روز فرصت مناسبی است تا از زحمات حسابداران فعال در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و به ویژه در مناطق سطح کشور  قدردانی کنم ، امیدوارم تا با عشق و علاقه ، سختی و مشکلات این حرفه را پشت سر گذاشته و با موفقیت در این مسیر گام بردارند.
۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۷۵۶
کد خبر : ۱۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید