نسخه قدیم سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها

امروز دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۸
 

اخبار

در اولین سفر مدیرعامل سازمان انجام شد

بهره‌برداری از آزمایشگاه تست سلولی مولکولی در بندر ماهشهر

آزمایشگاه تست سلولی مولکولی بیمارستان صنایع پتروشیمی نفت بندر ماهشهر ، با حضور مدیرعامل سازمان و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ، مدیرعامل سازمان با اشاره به اهمیت آزمایشگاه سلولی مولکولی در منطقه بندر ماهشهر گفت: امروز گام مهمی در راستای بهبود وضعیت بهداشت ‌و درمان منطقه برداشته شد و با توجه به اهمیت بندر ماهشهر و شرایط کرونا در کشور، با همکاری صنایع پتروشیمی، این مرکز به بهره‌برداری رسید.

دکتر سید مهدی هاشمی ادامه داد: امیدواریم با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، خدمات بهتری را به مردم این منطقه ارایه کنیم.

 وی هدف از راه اندازی  آزمایشگاه سلولی مولکولی در بیمارستان نفت شهرک بعثت به نام شهید "رضا واشنگ"  توسط سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت را افزایش سرعت تشخیص و غربالگری و ارائه خدمات با کیفیت تخصصی عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر نیز در این آیین گفت: مجموعه صنایع پتروشیمی با آغاز شیوع ویروس کرونا، اقدامات زیادی در حوزه‌ی حفظ سلامت شهروندان و ساکنان منطقه انجام داده است.

وی در خصوص طولانی شدن فرآیند تجهیز این آزمایشگاه افزود: تجهیزات این آزمایشگاه از ۶ ماه پیش خریداری شده بود، اما به دلیل طولانی شدن صدور مجوزها و یافتن مکان استاندارد برای احداث آزمایشگاه، فرآیند تاسیس آن طولانی شد.

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر نیز در حاشیه این آیین بیان کرد: این مرکز با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شورای راهبردی پتروشیمی احداث و تجهیز شده است.
بندری افزود: با راه‌اندازی این مرکز، بندر ماهشهر پنجمین شهرستان دارای آزمایشگاه سلولی مولکولی در خوزستان است و از این پس نیازی به ارسال تست‌های پی.سی.‌آر به مرکز استان وجود ندارد.

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر ادامه داد: همچنین زمان پاسخ‌دهی به تست‌های انجام شده از ۴۸ ساعت به همان روز کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در این آزمایشگاه، علاوه بر ویروس کرونا، تمام ویروس‌ها مانند هپاتیت، ایدز و میکروب‌هایی که در محیط کشت عادی قابل پرورش نیست از جمله میکروب سل و مایکوباکتری‌های نوگونه که نیازمند محیط‌های کشت خاص هستند، قابل تست و آزمایش است.

بندری افزود: این آزمایشگاه دارای کاربردهای فراوان است و علاوه بر تست‌های ویروسی و میکروبی، آزمایش‌های مربوط به جرم‌شناسی، انگشت‌نگاری و دیرینه‌شناسی در آن قابل انجام است.

وی گفت: در بحث آزمایش پی‌سی‌آر، تست‌های کرونا به صورت رایگان در مراکز ۱۶ ساعته بندر ماهشهر انجام و برای تشخیص به این آزمایشگاه ارسال می‌شوند.

در حاشیه این بهره برداری مدیرعامل سازمان به همراه دکتر سید محمدرضا موالی زاده سرپرست مدیریت عملیات سازمان،دکتر بهرام دهقان رییس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز و سیده فاطمه اولیایی رییس روابط عمومی و تکریم ارباب رجوع سازمان از قسمت های مختلف بیمارستان بازدید بعمل آورند و همچنین نشستی با حضور روسا ، مدیران و کارکنان بیمارستان صنایع پتروشیمی نفت بندر ماهشهر برگزار و چالش ها و مشکلات موجود در خصوص راه اندازی سیستم پیش بیمارستانی ، ساختار انبار دارویی،کمبود نیرو انسانی،فرسودگی تجهیزات و امکانات  مطرح شد  .

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به همکاری بیش از بیش ستاد و مناطق در جهت افزایش کیفیت خدمات علی الخصوص در مناطق جنوبی  و عملیاتی گفت : اولویت و ماهیت سازمان طب کار و طب خانواده است و باید در این خصوص برنامه های متنوعی در جهت ارائه خدمات تهیه و ارائه گردد.

گفتنی است در این سفر یک روزه مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با مدیران عامل شرکت های پتروشیمی منطقه ماهشهر نشستی برگزار کرد که در این جلسه به اهمیت حضور بهداشت و درمان و بیمارستان صنایع پتروشیمی در منطقه تاکید شد و از خدمات این مرکز تقدیر بعمل آمد.

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۱۳,۶۵۸
کد خبر : ۹,۳۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید