نسخه قدیم سال جهش تولید

امروز سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۴۲
 

اخبار

نشست مشترک معاون بهداشت و طب صنعتی با رئیس HSE شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

نشست مشترک دکتر سید حسن موسوی معاون بهداشت و طب صنعتی بهداشت و درمان اهواز با مهندس محمدرضا نادری رئیس HSE و پدافند غیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و جمعی از مدیران و روسای HSE و بهداشت حرفه ای شرکت های تابعه در سالن جلسات مرکز بهداشت و طب صنعتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان اهواز ، دکتر سید حسن موسوی در این نشست ابتدا گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای مقابله با بیماری COVID19 در سطح شرکت ها ارائه  و سپس واحد EOC و مرکز پاسخگویی 24 ساعته بهداشت و درمان اهواز و تیم واکنش سریع را معرفی کرد. پس از آن رئیس طب صنعتی دکتر رضا شفیع زاده ، گزارشی از بررسی ها و اقدامات انجام شده در زمینه مراکز تجمع کارکنان ، شناسایی شاغلین پرخطر و اعلام اسامی آنان به شرکت های تابعه در جهت جلوگیری از تجمعات و ترددهای غیر ضروری ارائه نمود .

وی افزود :  پس از ارائه گزارشات مذکور مقرر شد شاغلین پرخطر ( دارای بیماری های زمینه ای ) شرکتها ترخیص شده و حضور کارکنان در مکان های اداری شلوغ به حداقل برسد. همچنین در جهت پیشگیری از تردد غیر ضروری کارکنان مقرر شد در صورت امکان مدت حضور کارکنان اقماری در هر نوبت کاری افزایش یابد.

 معاون بهداشت و طب صنعتی بهداشت و درمان اهواز تصریح کرد : جهت حفظ سلامت کارکنان مقرر شد پزشک دکل درجلسات کوتاه ابتدای هر شیفت در کنار افسر HSE  حضور یابد و آموزش و پایش کارکنان در خصوص بیماری کرونا ویروس را به عهده بگیرد.

دکتر سید حسن موسوی ضمن بیان روش های پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و پرهیز از ارتباطات تماسی  گفت : مقرر شد نظارت پزشک و افسر HSE دکل بر فرآیند های آشپزخانه از ورود مواد اولیه تا سرو غذا و شستشوی ظروف تشدید شود و تا اطلاع ثانوی سرو سبزیجات و سالاد در تمامی دکل ها از جمله اردوگاههای پشتیبانی ممنوع گردد.

وی تصریح کرد : در راستای حفظ سلامت کارکنان عملیاتی به پیشنهاد رئیس طب صنعتی  ، مقرر شد افرادی که به صورت مأموریتی به دکل ها اعزام می شوند برای دریافت گواهی سلامت در روزهای اداری از ساعت  8 الی 15به واحد طب صنعتی مرکز سلامت خانواده کارون مراجعه نمایند و در اعزام های اضطراری که خارج از زمان اداری صورت می پذیرد رئیس HSE شرکت ها با معاونت بهداشت و طب صنعتی بهداشت و درمان اهواز هماهنگی های لازم را انجام دهد. همچنین افراد قبل از مراجعت از مناطق عملیاتی و دکل ها جهت دریافت گواهی سلامت باید فرم خود اظهاری را تکمیل نمایند. مدت اعتبار گواهی سلامت اشخاص مأمور به دکل ها یک هفته میباشد و بعد از مدت تعیین شده در صورت جابجایی به دکل دیگر گواهی سلامت شخص توسط پزشک دکل مبدأ تمدید می گردد.

دکتر سید حسن موسوی افزود : گواهی سلامت کارکنان اقماری قبل از ا عزام به دکل باید توسط پزشک تأیید گردد،کارکنان مناطق نفتخیز جنوب جهت اخذ گواهی سلامت به درمانگاه پیراحفاری و کارکنان شرکت ملی حفاری به مراکز از قبل تعیین شده توسط واحد HSE شرکت ملی حفاری مراجعه نمایند.

معاون بهداشت و طب صنعتی بهداشت و درمان اهواز در ادامه گفت : تمامی کارکنان به غیر از کارکنان بهداشتی درمانی، آشپزخانه ها و آبدارخانه ها در شرایط عادی نیاز به استفاده از ماسک ندارند مگر اینکه علامت دار بوده یا در محیط پر ازدحام و در فضای محدود قرار گیرند.

وی همچنین تاکید کرد : در جلسه فوق مقرر گردید وسایل و امکانات و محلول های  ضد عفونی کردن سطوح و  دست در محیط کار در اختیار پرسنل قرار گیرد.

تلاشگران خط مقدم مبارزه با کرونا در مراکز سلامت خانواده بهداشت و درمان اهواز

کادر پزشکی و پرستاری مراکز سلامت خانواده همگام با سایر واحدهای بهداشت و درمان اهواز درخط مقدم مبارزه با کرونا ، به صورت شبانه روزی در خدمت خانواده های صنعت نفت هستند. دکتر مدرس موسوی رئیس امور هماهنگی درمان و سلامت در این خصوص گفت : در همه ی مراکز سلامت خانواده تریاژ از بدوورود انجام میشود و بیماران تنفسی و تبدار از بیماران غیر تنفسی جدا میشوند.

وی افزود : بیماران تنفسی و تبدار پس از تریاژ اولیه به اتاق ایزوله هدایت میشوند و اقدامات لازم برای ایشان صورت میگیرد.

 رئیس امور هماهنگی درمان و سلامت در ادامه گفت : کادر درمانی مراکز سلامت خانواده روزانه با بیماران تنفسی که نیاز به قرنطینه خانگی دارند تماس میگیرند و توصیه ها و آموزش های لازم را به ایشان ارائه میدهند و همچنین وضعیت سلامت سایر افراد خانواده را نیز پیگیری می نمایند.

 وی در ادامه تصریح کرد: در جهت حفظ سلامت جمعیت تحت پوشش و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس کلیه فعالیت های غربالگری ، دندانپزشکی و ... در مراکز سلامت خانواده تا اطلاع ثانوی انجام نمیشود.

 دکتر مدرس موسوی در ادامه افزود : همه ی مراکز سلامت خانواده به صورت روزانه  با استفاده از مواد ضدعفونی کننده و دستگاههای مه پاش ضدعفونی و گندزدایی میشود.

 دکتر مدرس موسوی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای همه ی بیماران گفت : از ابتدای شروع اپیدمی بیماری کرونا ویروسی با آموزش چهره به چهره و توزیع پمفلت های آموزشی سعی در آگاهی جمعیت تحت پوشش صنعت نفت و کاهش احتمال ابتلا به بیماری را داشته ایم و امیدواریم با زحمات شبانه روزی کادر پزشکی و پرستاری هر روز شاهد بهبودی بیماران باشیم.

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵
تعداد بازدید : ۳,۷۳۱
کد خبر : ۶,۹۲۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید