نسخه قدیم سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین

امروز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۲۷
 

اخبار

سفر به مناطق جنوبی در دستور کار مدیر منابع انسانی و تیم همراه

مدیر منابع انسانی ، دستیار و مسئول پیگیری های ویژه مدیرعامل و رییس روابط عمومی و تکریم ارباب رجوع سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به نمایندگی از مدیرعامل و هیات مدیره با سفر به استان خوزستان مراکز آبادان ، اهواز و آغاجاری را مورد بازدید قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت و درمان صنعت نفت ، در این سفر سه روزه که از سه شنبه 10 خردادماه آغاز شد،مقصد اول شهر آبادان و بازدید از مراکز درمانی و جلسه با کارکنان در جهت بررسی مسائل و مشکلات آنان بود . در دهمین روز از حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادان، مدیر منابع انسانی ، دستیار و مسئول پیگیری های ویژه مدیرعامل و  رییس روابط عمومی و تکریم ارباب رجوع سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به نمایندگی از مدیرعامل و هیات مدیره با حضور دکتر بحرینی رییس بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان از نزدیک روند ارائه خدمات درمانی به مصدومین حادثه رو مورد ارزیابی قرار دادند. مدیر منابع انسانی سازمان ضمن ابلاغ پیام مدیرعامل و اعضای هییت مدیره  از اقدامات و خدمات کادر درمان و تیم بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان تقدیر و قدردانی کرد و بر امدادرسانی به مصدومین حادثه تا پایان عملیات آواربرداری  با تمام ظرفیت تاکید کرد . در ادامه دیداری صمیمی با کارکنان در جهت بررسی مشکلات و دغدغه های برگزار شد که  دستور تسریع در برطرف نمودن موارد مطروحه به مسئولین ابلاغ  و خواستار مرتفع نمودن آن در کوتاهترین زمان ممکن شدند. سپس از روند بیمارستان جدید الاحداث نفت آبادان بازدید بعمل آمد که  با توجه به نیاز شهر و منطقه قول همکاری در تسریع پیگیری های لازم جهت تکمیل  بیمارستان داده شد  . همچنین دیداری با دکتر حکیم قیم مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان با حضور دکتر موالی زاده مدیرعملیات ، مدیرمنابع انسانی ، دستیار و مسئول پیگیری های ویژه مدیرعامل و  رییس روابط عمومی و تکریم ارباب رجوع سازمان  و مدیران بهداری آبادان انجام شد که در این دیدار تاکید بر جلسات مستمر ماهانه در جهت ارزیابی  خدمات ارائه شده در دستور کار قرار گرفت.

عکس سفر جنوب  2
عکس سفر جنوب  1

نشست مشترک مدیران بهداشت و درمان صنعت نفت با مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

در روز دوم سفر ، چهارشنبه 11 خردادماه ، در نشستی مدیران سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با مدیران شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب دیدار و گفتگو کردند. این نشست  با حضور  دکتر بهرام دهقان رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز ،  مهندس علیرضا بیگدلی مدیر منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و جمعی از مدیران ستادی  و مهندس علیرضا دانشی مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و جمعی از مدیران این شرکت برگزار شد.
 
در ابتدا دکتر بهرام دهقان ضمن تبریک میلاد با سعادت کریمه أهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) ، به تشریح سیاست های جدید سازمان بهداشت صنعت نفت بویژه در مدیریت بیمارستان های نفت جنوب پرداخت و گفت : در سالهای اخیر تعداد موارد اعزام بیماران از سایر مناطق به بیمارستان مرکزی نفت تهران افزایش چشمگیری داشته است و با بررسی های صورت گرفته بخش عمده ای از اعزام ها به علت عدم وجود امکانات اسکان در شهر اهواز بوده است،  در صورتی که زیر ساخت های درمانی ، تجهیزاتی و نیروی انسانی مورد نظر در بیمارستان نفت اهواز فراهم می باشد. در صورت تامین محل اسکان درسطح شرکت ها و یا از طریق عقد قرارداد با هتل ها ومراکز اسکان در اهواز ، بیمارستان بزرگ نفت اهواز نیز آماده خدمت رسانی به بیماران سایر مناطق در جنوب می باشد.
 
وی با اشاره به ایجاد بسترهای مناسب برای درمان بیمارانی که در مرحله ی حاد مراجعه میکنند و استفاده از زمان طلایی انجام اقدامات درمانی جهت کاهش عوارض بیماری ها گفت : طَی یکسال اخیر امکان آنژیوپلاستی اولیه (PRIMARY PCI) جهت بیماران دچار سکته ی قلبی که در زمان طلایی درمان مراجعه کنند در بیمارستان بزرگ نفت اهواز فراهم شده و این اقدام درمانی موجب کاهش عوارض و نارسایی های قلبی پس از سکته ی قلبی خواهد شد.
 
وی ادامه داد :  در حوزه ی سکته های مغزی نیز در حال رایزنی با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور جهت راه اندازی بخش استروک یونیت با ظرفیت ٤ تخت آی سی یو ، نیروهای اموزش دیده و مجرب هستیم. سالیانه ١٧٠ مورد بیمار با علائم سکته ی مغزی به بیمارستان بزرگ نفت اهواز مراجعه میکنند و  در صورت انجام اقدامات درمانی در زمان طلایی یک ساعت اول از شروع علائم و حداکثر تا ٤.٥ ساعت اول ، عوارض این بیماری بسیار کاهش خواهد یافت. مهمترین عامل در انجام این فرآیند درمانی ویژه کاهش زمان انتقال بیمار از زمان شروع علائم تا زمان تزریق داروی ترومبولیتیک در بیمارستان است.
 
دکتر دهقان إظهار داشت : یکی از اولویت های اصلی سازمان بهداشت و درمان علاوه بر ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان های نفت ، مراکز سلامت خانواده و سلامت کار ، استقرار سامانه اورژانس پیش بیمارستانی جهت انجام مداخلات درمانی در موارد حاد پیش گفته و همچنین حضور به موقع در حوادث صنعتی و اتفاقات مناطق عملیاتی است که میتوانیم با تقویت ظرفیت های موجود در درمانگاه های عملیاتی و همکاری و هماهنگی اچ اس ایی و کمیته های بحران شرکتها به سرعت این سامانه را در منطقه مستقر کنیم.
 
وی از پیگیری ویژه جهت ایجاد مرکز سوختگی در بیمارستان نفت اهواز خبر داد و گفت : با توجه به احتمال بالای وقوع سوختگی های شیمیایی و الکتریکی در حوادث صنعتی در مناطق عملیاتی ، نیاز به ایجاد مرکز سوختگی احساس میشود و پیگیری های ویژه ای در این خصوص انجام گرفته است.
 
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز با بیان اینکه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در خصوص مسئولیت های اجتماعی در وزارت نفت به وظایف خود عمل کرده است گفت : نمونه بارز عمل به مسئولیت های اجتماعی تزریق بیش از ١٠٠ هزار دوز واکسن کرونا و اختصاص ٢٠٠ تخت بستری به بیماران کووید در پیک کرونا در بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز بوده است که به إذعان مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و مدیران منطقه عملکرد این مجموعه بسیار خوب و قابل تقدیر بوده است.
 
وی افزود : از همه ی مدیران شرکتهای تابعه وزارت نفت در جنوب درخواست داریم جهت پیشرفت و ارتقاء بهداشت و درمان صنعت نفت تلاش و همفکری نمایند. توسعه ی زیر ساخت های تجهیزاتی از جمله تامین اتوبوس آمبولانس و استقرار آن در چند نقطه از استان ، تقویت ناوگان آمبولانس زمینی و هوایی و خرید و نصب تجهیزات پزشکی به روز در بیمارستان های نفت جنوب ، در سایه تلاش ، همفکری ، همراهی و همکاری مدیران منطقه میسر خواهد شد و منافع این تحولات هم برای جمعیت محترم تحت پوشش صنعت نفت و هم برای هم استانی های عزیزمان خواهد بود.
 
در این جلسه مهندس علیرضا دانشی نیز با بیان اهمیت برقراری ارتباط مستحکم تر میان  بخش های مختلف وزارت نفت در جنوب گفت : نگاه جزیره ای به مجموعه های مختلف وزارت نفت در جنوب باید تبدیل به همدلی و همکاری در عرصه های مختلف شود.
 
وی با اشاره به سختی کار پرسنل عملیاتی گفت : کارکنان عملیاتی صنعت نفت نباید دغدغه ای در امور درمان خود داشته باشند و بهترین امکانات درمانی بایستی در جنوب برای ایشان فراهم شود، پیشرفت و ارتقاء زیر ساخت ها در بهداشت و درمان های جنوب ، موجب تامین آرامش خاطر پرسنل عملیاتی صنعت نفت و افزایش رضایتمندی کارکنان خواهد بود.
 
مهندس دانشی اظهار داشت : در حوزه ایجاد ساختار اورژانس پیش بیمارستانی در مناطق عملیاتی جنوب ، تامین آمبولانس های مجهز تیپ B ، اتوبوس آمبولانس و بالگرد جهت انتقال مصدومین از مناطق عملیاتی به بیمارستان نفت اهواز  بایستی پیگیری های مشترک از طرف دو مجموعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و بهداشت و درمان صنعت نفت صورت گیرد ، امیدواریم این جلسه آغاز فصل مشترکی از همکاری های ویژه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و بهداشت و درمان صنعت نفت باشد.
 
در ادامه جلسه مهندس  بیگدلی سرپرست مدیریت منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان نیز ضمن ابراز خوشحالی  از تعهد و اعتقاد مدیران دو مجموعه بر ضرورت افزایش ارتباطات فی مابین گفت : ایجاد کارگروه های ویژه جهت بررسی و کارشناسی مسائل و مشکلات در جنوب از جمله ضرورت های شرایط فعلی منطقه است و ایجاد این همگرایی موجب پیشرفت های ویژه در منطقه خواهد شد.
 
در ادامه مدیران ستادی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ، ضمن تشکر از مدیران بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز در کنترل و مدیریت بیماری کرونا در منطقه و تلاش در جهت انجام واکسیناسیون حداکثری در عملیات نفت ،  به بیان چالش ها و نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف مرتبط با بهداشت و درمان از جمله مدیریت اعزام بیماران ، تکمیل پروژه ی معوق پلی کلینیک جواهری ، انجام مانورهای گسترده پیش بیمارستانی در مناطق عملیاتی استراتژیک و ... پرداختند.

عکس سفر جنوب  3

رفع مشکلات منابع انسانی در دستور کار مدیر منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت

روز سوم سفر پنجشنبه 12 خردادماه ، مهندس علیرضا بیگدلی مدیر منابع انسانی،حسن عسگری دستیار ویژه مدیرعامل سازمان و مهدی محمودزاده رئیس روابط عمومی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، با حضور در منطقه آغاجاری از این مرکز درمانی بازدید بعمل آوردند.
 
 در ابتدای این بازدید جلسه ای با دکتر رضا آموزش رئیس و تعدادی از مدیران بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجاری برگزار و  در خصوص کاستی ها و مشکلات منابع انسانی مواردی مطرح شد  که در ادامه مهندس بیگدلی ضمن تاکید بر رفع مشکلات و چالش های نیروی انسانی ، قول مساعدت و پیگیری موارد مطرح شده از سوی مدیران بهداشت و درمان صنعت نفت آغاجاری را دادند.در پی این بازدید ، در سالن اجتماعات بیمارستان نفت مدیر منابع انسانی سازمان و همراهان طی دیداری صمیمانه پاسخگو مشکلات و دغدغه های کارکنان این مرکز بودند که این اتفاق مورد استقبال کارکنان قرار گرفت.در پایان این بازدید مدیر منابع انسانی سازمان و همراهان از بخش های مختلف درمانی و پشتیبانی بازدید به عمل آوردند و از نزدیک در جریان امورات مربوطه قرار گرفتند.

عکس سفر جنوب  6
عکس سفر جنوب  5

۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۳۴
تعداد بازدید : ۹۸۳
کد خبر : ۱۱,۱۳۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید