نسخه قدیم سال رونق تولید 

امروز دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۵

اخبار

برگزاری رزمایش ملی سراسری "فجر چهل" در منطقه عسلویه

مانور ملی «فجر چهل» با مشارکت و همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سازمان اورژانس کشور) ، سازمان پدافند غیرعامل کشور ، وزات نفت، دانشگاههای علوم پزشکی 9 استان کشور ، بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی پارس در سه منطقه پارس جنوبی (پالایشگاه چهارم، میترینگ، کریدورشرقی) امروز 13 اسفندماه سال جاری در منطقه عسلویه برگزار شد.

دکتر پیمان تجویدی مدیر بحران بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر با اشاره به اهمیت استراتژیک منطقه پارس جنوبی و وجود تاسیسات مهم نفت و گاز گفت : لزوم پاسخ مناسب و ایجاد امادگی در بلایا علت طراحی و اجرایی این رزمایش شد.

وی گفت: در این مانور با حضور نیروهای عملیاتی بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر و دانشگاه های علوم پزشکی 9 منطقه کشور شامل شیراز، جهرم، فسا، لار، گراش، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، هرمزگان و دانشگاه علوم پزشکی یزد طبق سناریوی فرضی نشست مواد شیمیایی، ۴۰ مصدوم در 3 منطقه عسلویه از سوی تیم های HSE شناسایی و پس از انتقال به منطقه تجمع مصدوم، از تیم های پیش بیمارستانی (۱۱۵) خدمات فوریتی دریافت کردند.

دکتر تجویدی ادامه داد: مرکز اورژانس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر با 15 دستگاه آمبولانس به همراه پزشکان عمومی ومتخصص ، پرستار و نیروهای پیراپزشکی به ارائه خدمات درمانی به مصدومان و بیماران در این رزمایش پرداخت.

مدیر بحران بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر از حضور بیش از 100 نیروی عملیاتی در این رزمایش خبر داد و گفت: این نیروها در قالب 2 تیم پاسخ اضطراری سطح یک و سطح دو به نحوی سازماندهی شدند که به مدت ۴۸ ساعت در منطقه حادثه دیده می توانند به صورت مستقل ارائه خدمات دهند.

وی اظهار داشت : ازنکات قابل توجه این رزمایش تمرین هماهنگی بین بهداشت درمان صنعت نفت و سازمان پدافند غیر عامل کشورو وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی با محوریت پشتیبانی استانهای همجوار در شرایط بحرانی عنوان کرد.

این رزمایش در 2 منطقه (amp) انجام شد که مصدومین از محل amp به مرکز Field Hospital که 2 مرکز کلینیک اورژانس منطقه ویژه و بیمارستان نبی اکرم بود، انتقال داده  شدند  و  بکار گیری امبولانسهای CBRNE تیم عملیات با مواجهات بیولوژیک شیمیایی رادیواکتیو و هسته ای پیش بینی شده بود.

افزایش و ارتقای هماهنگی وزارت بهداشت و درمان با مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، رهبری تیم‌های واکنش سریع وزارت بهداشت و درمان و بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر برای اولین بار در سطح کشور و ارتقای عملکرد و ایجاد هماهنگی برای مقابله با هر گونه شرایط اضطراری در منطقه برای همه تیم‌های عملیاتی اعم از مدیریت بحران، فرمانداری، آتش نشانی، حراست، نیروی انتظامی و سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها از مهمترین اهداف این رزمایش بود.

بازدید مسئولان سازمان پدافند غیرعامل کشور از مرکز اورژانس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

دکتر محمد کریمی نیا معاون  بهداشت ودرمان سازمان پدافند غیرعامل،دکتر نفیسه میرکتولی معاون آموزش سازمان اورژانس کشور و دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، به همراه دکتر ایرج جامه بزرگی رئیس مرکز سلامت کار منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از روند امدادرسانی مصدومین رزمایش فجر 40 در مرکز اورژانس منطقه ویژه بازدید کردند و با وضعیت موجود امکانات درمانی در مرکز اورژانس منطقه ویژه آشنا شدند.

در این بازدید همکاری بین بخشی میان واحدهای دانشگاهی علوم پزشکی و بهداشت ودرمان صنعت نفت بوشهر در حوادث بزرگ با مصدومین انبوه مورد ارزیابی قرار گرفت و همچنین دکتر ایرج جامه بزرگی با ارائه گزارشی به معرفی امکانات و مراکز بهداشتی و درمانی صنعت نفت در سطح منطقه عسلویه پرداخت و همچنین طرحهای مرتبط با امداد و نجات برای خدمات رسانی درمواقع حوادث را تشریح نمود.

رزمایش عسلویه  7
رزمایش عسلویه  6
رزمایش عسلویه  5
رزمایش عسلویه  4
رزمایش عسلویه  3
رزمایش عسلویه  2
رزمایش عسلویه  1

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۶۳۴
کد خبر : ۴,۶۶۵

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید