نسخه قدیم سال رونق تولید 

امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۹:۵۹

اخبار

گرامیداشت روز جهانی معلولین در ستاد

از خدمات صادقانه کارمند معلول سازمان تقدیر شد

به مناسبت پاسداشت روز جهانی معلولین، با همت امور مددکاری سازمان،دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل،امیر قائم پناه مدیر منابع انسانی و سیده فاطمه اولیایی رییس روابط عمومی با حضور در دفتر سید کمال الدین حسینی فرد کارمند ستاد سازمان از خدمات و زحمات ایشان تقدیر کردند.​ ​

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ؛ به مناسبت پاسداشت روز جهانی معلولین، با همت امور مددکاری سازمان، دکتر حبیب اله سمیع مدیرعامل سازمان به همراه امیر قائم پناه مدیر منابع انسانی و سیده فاطمه اولیایی رییس روابط عمومی و تکریم ارباب رجوع با حضور در دفتر سید کمال الدین حسینی فرد کارمند ستاد سازمان از خدمات و زحمات ایشان تقدیر کردند.

این روز برای نخستین بار در سال 1992 میلادی به منظور گرامیداشت سالروز تصویب قانون برنامه جهانی در ارتباط با معلولین از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اعلام گردید. هدف از این اقدام ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ و افزایش آگاهیهایی بوده است که می بایست از مساله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود. این وضع به همین منوال طی شد تا در سال 1999 شعاری با مضمون ( امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید) برگزیده شد و سرلوحه امور قرار گرفت. بیش از پانصد میلیون نفر به دلیل نقص در سیستم روحی و مغزی جسمی و حسی از معلولیت رنج می برند. اینان هر کجا که باشند و در هر نقطه ای از دنیا که به سر برند به دلیل موانع ظاهری و یا اجتماعی با محدودیتهایی در زندگی خود مواجه می شوند. در طی بیست سال اخیر کوششهای چشمگیری در شناساندن و معرفی اشخاص معلول به جامعه انسانی صورت پذیرفته است.یکی ازمواردی که می توان از آن به عنوان نقطه عطفی در این زمینه نام برد اعلام سال 1981 میلادی به عنوان سال جهانی معلولین است که توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت پذیرفت.

در سال بعد ( 1981 ) فاصله سالهای 1992-1983 میلادی دهه جهانی معلولین نام گرفت تا کیفیت و شرکت فعالانه و همه جانبه افراد معلول را در زندگی اجتماعی و گسترش و پیشرفت آنها ارتقاء بخشد. قانون برنامه جهانی در ارتباط با معلولین که در سال 1982 توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید چارچوبی بین المللی را برای الحاق و انضمام مسائل مربوط به انواع معلولیتها به یک برنامه ریزی ملی را فراهم می آورد.در سال 1993 قوانین استاندارد در زمینه برابر سازی مجالها و فرصتهای زندگی برای افرادی که با انواع معلولیتها دست و پنجه نرم می کنند به قانون مذکور افزوده شد تا به منزله مکمل آن بوده و موجب قوام آن گردد. علیرغم آنکه این قوانین هیچگونه اجباری را برای دولتها بوجود نمی آورند، تلویحا به عنوان تعهدات اخلاقی و سیاسی تلقی می شوند که دولتها می بایست در راه یکسان سازی فرصتهای زندگی برای افراد معلول متقبل شوند. کوتاه سخن آنکه قوانین به اختصار بیان کننده اصول ویژه در مورد مسائلی چون مسئولیت پذیری، اقدام مقتضی و همکاری می باشند. مساله یکسان سازی فرصتها و مجالها برای معلولین هر روز بیش از پیش توجه سازمان ملل متحد را به خود معطوف می نماید. یکی از مهمترین دغدغه ها در این میان به ویژه دسترسی به فناوری جدید، و نیز به محیط فیزیکی می باشد. مساله ain streaming ‌ (‌موج اصلی )‌ نیز حائز اهمیت می باشد و عبارت است از: ‌گنجانیدن بعد معلولیت در ارائه رهنمودها و خط مشیهایی که گستره عظیمی از پیوستاری متشکل از ملاحظات اجتماعی و اقتصادی را در برمیگیرد.

معلول  1
معلول  2

معلول  6

 

۱۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۰۵
تعداد بازدید : ۱۱,۳۳۰
کد خبر : ۴,۰۶۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید